DevOps Engineer pro klienta

Hybridní
  • Prague, Praha, hlavní město, Česko
DevOps

Popis pracovní pozice

Hledáme zkušeného DevOps Engineera do týmu pro našeho klienta, který bude umět zajistit maximální stabilitu a hladký chod bankovních systémů u klienta. Hledáme někoho, kdo je týmový hráč a rád se učí a rozvíjí své dovednosti v této oblasti.

Budete spolupracovat:

  • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
  • S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
  • V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury v KB (databáze, operační systémy, monitoring)

Pokud „umíte DevOps“ a automatizaci nasazování, sedí vám agilní řízení projektů a baví vás moderní technologie, dáme vám mnoho příležitostí zazářit.

Náplň vaší příští práce bude:

  • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
  • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
  • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
  • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
  • Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
  • Ladění monitorovaných událostí
  • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém i anglickém jazyce
  • Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat)

Požadavky pracovní pozice

Znalosti a zkušenosti :

  • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL
  • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
  • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů
  • Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji -Git, CI/CD pipeline
  • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Teraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
  • Znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
  • Češtinu/slovenštinu na úrovni rodilého mluvčího a technickou angličtinu na komunikativní úrovni

nebo